Aranżacja wnętrz w stylu art deco: Ekstrawagancja i stylowa elegancja

StockSnap / Pixabay

Aranżacja wnętrz w stylu art deco: Ekstrawagancja i stylowa elegancja

Aranżacja wnętrz w stylu art deco to połączenie luksusu i nowoczesności, które przyciąga uwagę zarówno miłośników klasyki jak i tych, którzy cenią sobie awangardowe rozwiązania. Rozwijający się na przełomie XIX i XX wieku styl art deco, opierał swoje wzornictwo na geometrii i ornamentyce. Nadawał onowej stylizacji mebli i dodatków wyjątkowego charakteru.

W aranżacji wnętrz w stylu art deco warto zastosować kilka prostych trików, które pomogą stworzyć wyjątkową i stylową przestrzeń.

1. Kolory i wzory

Kolory w aranżacji art deco to przede wszystkim czerń, biel, złoto i srebro. Wzornictwo opiera się na mocno kontrastujących zestawieniach, które mają wzbudzać zainteresowanie oglądającego. Ważnym elementem stylu art deco są geometryczne wzory, skomplikowane ornamenty oraz abstrakcyjne kształty. Phelan’s Honey – wzorzysta kolekcja tapet z okresu art deco może stać się doskonałym uzupełnieniem wystroju.

2. Materiały i tekstury

Art deco to przede wszystkim materiały wysokiej jakości, które przyciągają uwagę. W aranżacji wnętrz w stylu art deco warto zastosować materiały jak skóra, aksamit, jedwab czy welur, które nadają przestrzeni luksusowego charakteru.

3. Oświetlenie

Wnętrza w stylu art deco często cechują się ekskluzywnymi żyrandolami, reflektorami i lampami stołowymi, projektorowymi, które dodają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniu.

4. Meble

Charakterystycznymi meblami w stylu art deco są krzesła z wysokimi oparciami, ława kawowa z lustrzanym blatem i chromowanym podstawkiem oraz nowoczesne wersalki. W aranżacji warto zastosować również meble z wykorzystaniem geometrii, skomplikowanej ornamentyki i połączenia kontrastujących kolorów.

5. Dodatki

Doskonałym uzupełnieniem stylu art deco będą różnego rodzaju dodatki, takie jak lustra, ramki, zegary, wazony oraz dwururki. Warto postawić na przesadę, by wyeksponować detale.

Aranżacja w stylu art deco pozwoli stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną przestrzeń. Warto postawić na geometrię, wzory, kontrasty i ekskluzywność.

Możesz również polubić…