Aranżacja wnętrza w stylu eklektycznym: Kreowanie unikalnej harmonii różnorodności

Tama66 / Pixabay

Eklektyczne wnętrza są bardzo modne i stają się coraz popularniejsze w ostatnim czasie. Eklektyzm to połączenie różnych stylów i elementów w jedno spójne całościowe aranżacji. To styl dla osób, które nie boją się eksperymentować i kreować swojego własnego stylu. W artykule omówimy jak stworzyć unikalną aranżację wnętrza w stylu eklektycznym.

1. Spójność i równowaga
Eklektyzm to połączenie różnych elementów w jedno. Ważne jest, aby stworzyć spójną aranżację wraz z równowagą pośród różnorodnych elementów. Aby to osiągnąć, należy wybrać dominujący kolor lub motyw, który przewija się przez całą aranżację. Elementy te mogą być użyte w różnych formach, ale powinny utrzymywać harmonię między sobą.

2. Kombinacja stylów
Eklektyzm to połączenie różnych stylów, które utrzymują pewien poziom spójności. Śmiało łączmy styl skandynawski z industrialnym, a rustykalny z glamour. W aranżacji powinien pojawić się jakiś motyw, który powtórzy się w kilku miejscach, na przykład tkanina w geometryczne wzory, które pojawią się na poduszkach, dywanie i obrazie.

3. Różnorodność tekstur i materiałów
Kombinując różne tekstury, powstanie bardzo interesująca kompozycja. Różnorodność materiałów w jednym pomieszczeniu sprawi, że wnętrze nabierze stylowego wyrazu. Miękkie tkaniny, drewno, metal i kamień to tylko niektóre z materiałów, które można połączyć w eklektycznym stylu.

4. Różnorodność kolorów
W eklektycznym stylu, nie ma reguł. Kolorystyka powinna być dowolna. Połączmy odcienie pastelowe z ciemnymi barwami. Energiczne kolory z delikatnymi. Tutaj dowolność jest kluczowa.

5. Pamiętaj o proporcjach
Każdy element w aranżacji powinien mieć proporcje. Ważne jest, aby dobrze dobierać wielkość elementów i ich ilość. Nie dobierajmy za dużo mebli, dekoracji czy roślin, ponieważ wnętrze może stać się zbyt zatłoczone.

Podsumowując, eklektyczny styl wnętrz to połączenie różnych stylów i elementów w jedno spójne całościowe aranżacji. Aby stworzyć dobrze wyważoną kompozycję, należy pamiętać o równowadze i spójności. Odważmy się łączyć różne kolory, materiały i style w swoim wnętrzu.

Możesz również polubić…