Aranżacja wnętrza w stylu glamour: Luksus i elegancja

nhamoinet / Pixabay

Aranżacja wnętrza w stylu glamour: Luksus i elegancja

Styl glamour w aranżacji wnętrz to połączenie klasyki i nowoczesności. To styl, który kojarzy się z bogactwem, elegancją i wyszukanym smakiem. Urządzając mieszkanie lub dom w tym stylu, należy przede wszystkim stawiać na najwyższą jakość mebli i dekoracji.

I. Kolorystyka
W stylu glamour to przede wszystkim kolor i blask odgrywają kluczową rolę. Dominującymi barwami są biel, czarny, złoty i srebrny. Wzorce i motywy zaczerpnięte z natury lub klasyczne wzory geometryczne dodają stylizowanej elegancji.

II. Meble
W stylu glamour meble nie mogą być zwykłe i proste. Dominują łuki, krzywe kształty, z łatwością można dostrzec także meble zachowujące poprzednie epoki, kojarzące się ze stylem barokowym i klasycystycznym. Hamować się można tylko w kwestii dbania o estetykę, ponieważ właśnie ona jest najważniejsza.

III. Dodatki
Glamour dominują luksusowe tkaniny, zwłaszcza welur, aksamit, jedwab i błyszczące satyny. Oświetlenie stanowi ważny element wieńczący stylowe wnętrza. Kryształowe żyrandole, lampy o klasycznych kształtach i ciepłym świetle.

IV. Wzory
Nie da się wyobrazić stylu glamour bez wzorów. Krzywe, okrągłe linie, zwierzęce, roślinne i geometryczne motywy to najczęściej występujące wzory w aranżacji glamour.

V. Luksusowe tkaniny
Welur, aksamit, jedwab i satyna, to luksusowe tkaniny, które kojarzą się z glamour. W stylu glamour nie może zabraknąć dekoracji ścian, do których zaliczamy zwisające moiré firany, tapety, atłasowe tiule i lambrekiny.

Podsumowując, aranżacja wnętrza w stylu glamour to elegancja, wyjątkowość i luksus. To wyjątkowy styl, który łączy w sobie klasyczne elementy z nowoczesnymi, czyniąc wystrój wnętrza naprawdę wyjątkowym. Warto zainwestować w te elementy, które składają się na styl glamour, ponieważ piękno i wyjątkowość jaką emanuje ten styl jest bezcenne.

Możesz również polubić…