Ciepło i wystrój do zabudowy

webandi / Pixabay

Tak, jak w tytule – ciepło i wystrój jako zabudowana całość może nam dać jedynie kominek. Zapraszamy do lektury na temat jego zabudowy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kominków. Należy wybrać taki, który będzie dla nas odpowiedni. Wspaniałym rozwiązaniem jest kominek narożny. Przy kominku w zimne zimowe wieczory możemy usiąść całą rodzinką, aby porozmawiać i się oczywiście rozgrzać. Po wybraniu odpowiedniego dla nas kominka przychodzi czas na jego zabudowę.

Kominki narożne zabudowa

1. W pierwszym etapie należy ustanowić odpowiednie miejsce dla kominka oraz wykonać potrzebne połączenia. W tym celu podłączamy go do rur spalinowych oraz w ewentualnych przypadkach do doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Miejsce na kominek musi być koniecznie twarde oraz trwałe.

2. W drugim kroku wykonujemy konstrukcję i izolację. Mierzymy i robimy odpowiednio rozmiarową konstrukcję przykładowo z płytą gipsowo kartonową. Musimy pamiętać także o profilach aluminiowych na podłodze. Później montujemy izolację.

3. W trzecim etapie wykonujemy prace związane z wykończeniem montowania naszego kominka. W tym celu do konstrukcji kominka dokładamy watę niepalną, a następnie pokrywamy odpowiednio przyciętą płytą gipsową. Łączymy płyty gipsowe, szpachlujemy je. Gdy mamy już gotowy kominek, to możemy przejść do malowania i ozdabiania. W tym celu warto zastanowić się, jaki wystrój powinien mieć nasz kominek. Zwykła farba jest dobrym rozwiązanie, ale również często stosuje się elementy z różnego rodzaju płytkami.

 

Możesz również polubić…