Co wyróżnia szlifierkę oscylacyjną?

jwvein / Pixabay

Szlifierka oscylacyjna uważana jest za jedną z najbardziej uniwersalnych i użytecznych szlifierek. Przez swoje cechy służy nam głównie do dokładnego wygładzenia powierzchni, uprzednio już oszlifowanych. Znajduje swoje zastosowanie do obróbki zarówno płaskich powierzchni, jak i tych zaokrąglonych. Stopy szlifierek można dowolnie wymieniać, w zależności od aktualnych potrzeb. Prostokątna podstawa, zwana stopą szlifierki umożliwia nam dotarcie do narożników. Zazwyczaj szlifierki obsługuje się dwoma rękoma, jednak na rynku dostępne są też takie, które możemy obsługiwać również jedną ręką. Ceny szlifierek wahają się w przedziale 120-500 zł.

Czym różnią się szlifierki oscylacyjne od innych szlifierek?

Szlifierka oscylacyjna, w przeciwieństwie do szlifierki mimośrodowych wyróżnia tarcza o małym stopniu elastyczności. W związku z tym faktem, jest to najlepszy wybór przy obróbce drewna. Szlifierkę oscylacyjną można wyposażyć dodatkowo w system do odsysaniu pyłu. Jest to idealne rozwiązanie do pracy w pomieszczeniach już wykończonych, których nie chcemy zanieczyszczać. Szlifierki oscylacyjne posiadają systemy ustawiania mocy, prędkości i częstotliwości szlifowania.

Szlifierka oscylacyjna do czego służy?

Szlifierka oscylacyjna to doskonały wybór, kiedy powierzchnia do obróbki jest niewielka. W przypadku większych powierzchni powinniśmy wybrać, szlifierkę taśmową obejmującą większy obszar. Szlifierka oscylacyjna sprawdza się w obróbce drewna, betonu czy nawet metalu.

 

Możesz również polubić…