Gałki do mebli w różnych stylach ? poznaj 5 designerskich inspiracji

nhamoinet / Pixabay

We współczesnym przemyśle meblarskim obserwuje się powrót do klasycznych trendów. Ciekawym tego przykładem są np. gałki do mebli ? dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i stylach. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Elegancja i funkcjonalność w jednym

Klasyczne rozwiązania nie wychodzą z mody ? jeśli zależy nam na tym, aby nasze meble zachowały stonowane wzornictwo, wybierzmy wykonane na wysoki połysk gałki z tworzywa sztucznego. Tego typu elementy wpasują się zarówno w styl, jak i kolorystykę większości mebli i do tego łatwo zachować je w czystości.

Drewno? Naturalnie!

Wielbiciele rustykalnego stylu z pewnością docenią drewniane gałki i uchwyty meblarskie. Jednak tego typu elementy doskonale urozmaicą również np. minimalistyczne szafki lub komody w jednolitym kolorze. Wybierając drewniane gałki, możemy liczyć na produkty wykonane z różnego rodzaju drewna ? pamiętajmy jednak, aby zachować balans w ich doborze. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego!

W kolorach tęczy

Kontrastowe wzory i kolory to rozwiązanie, które warto zastosować jedynie w przypadku pokoju dziecięcego? Niekoniecznie. Jeśli chodzi o kolorowe gałki, także mamy bogactwo rozwiązań, dzięki którym nasze meble mogą zyskać zupełnie nowy charakter. W tym przypadku możemy postawić na pastele, mocne barwy lub ich umiejętne połączenie oraz całą gamę kształtów.

Na ludowo

Dostępne na rynku rozwiązania zaskakują swoją różnorodnością. Jeśli cenimy nietypowe wzornictwo, ale nie chcemy jednocześnie rezygnować z tradycyjnych rozwiązań, warto postawić na gałki do mebli wykonane w stylu ludowym. Bogate zdobienia doskonale kontrastować będą z meblami w odcieniach bieli, beżu, czerwieni lub błękitu.

Nie wszystko złoto?

Wybierając elementy dekoracyjne, które nadadzą nowego charakteru naszym meblom, warto zwrócić uwagę na złote lub srebrne gałki. Nierzadko stanowią one ciekawe uzupełnienie wyposażenia wykonanego w klasycznej kolorystyce ? czerni lub bieli. Jeśli zależy nam na oszczędności, dobrym pomysłem może okazać się wybór gałek wykonanych z tworzywa sztucznego, który wyposażone zostały w złote lub srebrne zdobienia.

Możliwości dostępnych na rynku jest wiele. Wybierając je, zadbajmy o to, aby dopasować je nie tylko do koloru mebli, ale także materiałów, z jakich zostały wykonane czy stylu, który dominuje w pomieszczeniu.

 

Możesz również polubić…