Klamki drzwiowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

CJ / Pixabay

Branża budowlana, architekci i renomowani instalatorzy przyjmują, że jeśli chodzi o drzwi do budynków użyteczności publicznej, to drzwi komercyjne są najbardziej odpowiednim i odpowiednim produktem.

Drzwi komercyjne podlegają przepisom budowlanym, normom brytyjskim i innym przepisom. Jednym z obszarów, w których podane są wytyczne i przepisy, są klamki do drzwi komercyjnych. Są one wymagane, aby dostosować się do ustalonych wytycznych.

Dokładne zrozumienie przepisów budowlanych i klamek do drzwi jest ważne dla instalatorów. Przepisy budowlane wymieniają trzy dokumenty prawne dotyczące dostarczania odpowiedniego okucia do drzwi publicznych. W każdym budynku, który nie jest mieszkaniem, istnieją jasne przepisy i wytyczne dotyczące tego, co stanowi ?rozsądne dostosowania?, aby zapewnić przestrzeganie przepisów budowlanych. Zapewnienie odpowiedniego sprzętu zgodnie z obowiązującymi przepisami i przepisami budowlanymi nie musi być skomplikowane. Jak wygląda budowa klamki drzwiowej?

Kontrastujące klamki do drzwi

Ogólnie rzecz biorąc, klamka drzwiowa powinna być w kolorze kontrastującym z samym skrzydłem drzwiowym. Na przykład wiele drzwi sklepowych jest malowanych proszkowo na biało i wyposażonych w białe uchwyty. To nie jest kontrastowy uchwyt. Wskazane są tutaj czarne, niebieskie, czerwone lub inne wyraźnie kontrastujące kolory.

Dużą popularnością cieszą się również szare drzwi komercyjne malowane proszkowo. Tutaj można zastosować okucia ze stali nierdzewnej anodowanej na kolor srebrny lub satynowane. Uchwyty malowane proszkowo w oczywistych kontrastujących kolorach również będą interpretowane jako dopuszczalne.

Ciepłe w dotyku uchwyty

To kolejny obszar, w którym może wystąpić zamieszanie. Wiele materiałów ma różne poziomy przewodnictwa cieplnego. Biorąc pod uwagę oczywiste różnice temperatur w dowolnym klimacie między letnimi i zimowymi miesiącami, jak można zdecydować, która rączka jest ciepła w dotyku.

Naszą radą jest wybór uchwytów powlekanych nylonem. Klamki z drewnianymi wstawkami, a nawet pokryte skórą klamki zewnętrzne, będą oczywiście cieplejsze niż zimniejsze odmiany aluminium lub stali nierdzewnej.

Jeśli nie masz pewności, zwróć się o poradę do lokalnego inspektora nadzoru budowlanego, jednak ogólnie rzecz biorąc, każdy z nich powinien być akceptowalny, w szczególności odmiana powlekana nylonem.

Możesz również polubić…