Liczby zimne i gorące – czy brać pod uwagę w typowaniach?

3271136 / Pixabay

Granie w gry liczbowe często polega na właściwym typowaniu liczb. Typowania unikają jedynie te osoby, które korzystają z opcji wyboru liczb poprzez metodę chybił trafił. W każdym innym przypadku gracz podejmuje próbę skreślenia takich liczb, które dadzą możliwość wygranej. W jaki sposób można wytypować odpowiednie liczby?
W przypadku takiej gry jak multilotek statystyki mogą być niezwykle przydatne. Często można bowiem zaobserwować, że powtarzające się liczby rzeczywiście mają dość dużą szansę, że zostaną wylosowane po raz kolejny. Choć metoda typowania szczęśliwych numerów ze statystyk nie zawsze się sprawdza, to jednak często korzystają z niej gracze obstawiający jedną, dwie lub trzy liczby.

 

W przypadku, gdy obstawia się więcej liczb konieczne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko liczby gorące, czyli te, które powtarzają się często, ale także te pojawiające się rzadziej. Gracze najczęściej pomijają liczby zimne, które nie pojawiły się na przykład w kilkunastu ostatnich losowaniach. W przypadku skreślania dziesięciu liczb na kuponie może okazać się to błędem. Dość często bowiem zdarza się, że to właśnie do tej pory zimna liczba staje się liczbą gorącą.

Możesz również polubić…