Osłona antyodpryskowa, pierścienie oring i pierścień prowadzący

zephylwer0 / Pixabay

Osłony ochronne

Wykonując prace związane ze spawaniem, trzeba przede wszystkim dobrze się zabezpieczyć przed odpryskami. Nie zależnie gdzie wykonujemy taką pracę, czy prywatnie, w pracy, na hali czy na świeżym powietrzu. W każdej z tych sytuacji powinna znaleźć się osłona antyodpryskowa. Dzięki niej chronimy nie tylko własne zdrowie lecz również zdrowie innych osób przebywających w naszym towarzystwie. Osłona antyodpryskowa zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo podczas pracy. Według obowiązujących norm pracy każdy pracownik powinien posiadać nie tylko odpowiedniej jakości osłony chroniące przed poparzeniem ale również odzież, obuwie oraz rękawice ochronne. Warto wybierać wyłącznie produkty wytwarzane z najlepszej jakości materiałów, które są wysokiej jakości i zapewnią nam maksymalne bezpieczeństwo. W wielu punktach możemy nabyć wysokiej jakości produkty, niezbędne do pracy na wysokim ryzyku bezpieczeństwa.

Pierścień oring

Oringi to specjalne uszczelki wytwarzane z najlepszej jakości materiałów. Działają samoczynnie oraz dwustronnie, znakomicie uszczelniają wszystkie newralgiczne miejsca narażone na przedostanie się piasków i pyłów mogących narazić mechanizm na poważne uszkodzenia. Co ważne pierścienie oring potrafią pracować pod wpływem ciśnienia co tym samym przyczynia się co maksymalnego uszczelnienia. Pierścienie oring wytwarzane są w dowolnych wymiarach wraz z określoną średnicą, sprawia to że mamy bardzo duży wybór a uszczelki te są stosowane na każdym kroku w produkcji wielu maszyn i urządzeń towarzyszących nam na co dzień. Wykonywane są z materiałów elastomerowych takich jak na przykład NBR, ACM, SBR czy CSM. Każdy z rodzaju posiada inne parametry oraz właściwości tolerancji. Wyróżniamy standardowe uszczelki o uniwersalnych parametrach, ale również możemy wejść w posiadanie oringów o nie standardowych parametrach technicznych. Niektóre z nich wyróżniają się wysoką tolerancją na plusowe oraz minusowe temperatury.

Pierścienie prowadzące

Dziesiątki tysięcy badań i wiedzy praktycznej pokazują nam jak wielkie znaczenie ma dokładne smarowanie ruchomych części maszyn i urządzeń. Dobre smarowanie zapewnia efektywną a przede wszystkim długotrwałą pracę na przykład siłowników hydraulicznych oraz pneumatycznych. Brak ciągłego smarowania może powodować zacieranie się elementu, co z pewnością skutkować będzie zniszczeniem materiału a w konsekwencji czekał będzie nas serwis. Pierścień prowadzący, który wykonany jest z specjalnego materiału termoplastycznego pochodzącego z żywicy i wzmocnionego włóknem szklanym. To właśnie w taki sposób skonstruowany pierścień prowadzący zapewnia sam odpowiednią ochronę przydużych obciążeniach pracy, każdego z elementów. Jak pokazują statystyki pierścienie te mogą wytrzymać obciążenia statyczne nawet do 40 N/mm2, co więcej znakomicie radzą sobie w zróżnicowanych temperaturach. Materiał z jakiego są produkowane zapewnia sprawne działanie w temperaturze od -40 do +110°C.

Możesz również polubić…