Rustykalny urok: Inspiracje dla salonu w stylu wiejskim

Tama66 / Pixabay

Salon w stylu wiejskim to propozycja dla osób, które chcą odprężyć się i poczuć atmosferę wiejskiej chacie. Taki styl charakteryzuje się ciepłymi kolorami, naturalnymi materiałami i rustykalnymi elementami wystroju. Jak urządzić salon w stylu wiejskim? Oto kilka inspiracji!

1. Kolorystyka

Kolorystyka salonu w stylu wiejskim powinna być ciepła i przytulna. Idealnie sprawdzą się odcienie ziemi, brązu, beżu, zielonego i czerwonego. Warto także zastosować dodatki w kolorze miodowym, burgundowym czy rustykalnym pomarańczu.

2. Meble

Meble w stylu wiejskim powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina czy rattan. Mogą to być np. duże, wygodne sofy w odcieniach brązu, drewniane stoliki kawowe czy biblioteczki. Ważne, aby meble były proste i funkcjonalne.

3. Dodatki

Dodatki to niezbędny element wystroju każdego salonu. W przypadku salonu w stylu wiejskim warto postawić na rustykalne elementy, takie jak np. zabytkowe narzuty na sofy, poduszki w kratę czy makaty na ściany. Dobrze też wkomponować w wystój metalowe dodatki, takie jak mosiężne kinkiety czy żyrandole.

4. Rośliny

Rośliny to bardzo ważny element w salonie w stylu wiejskim. Mogą to być np. doniczkowe kwiaty, zioła czy również drzewa. Idealnie sprawdzą się np. ogromne donice z kwiatami na podłodze, w pobliżu okna, które będą pięknie eksponować cały pokój.

5. Ciepłe oświetlenie

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę w salonie w stylu wiejskim jest ciepłe oświetlenie. Może to być np. lampa wisząca w stylu rustykalnym lub mosiężna, klasyczna lampa stołowa. Wszystko po to, aby cały pokój był pięknie oświetlony, a wszyscy domownicy czuli się w nim naprawdę komfortowo.

Podsumowanie

Salon w stylu wiejskim to piękne i naprawdę przytulne wnętrze, idealne dla tych, którzy chcą poczuć się, jak w domu swojej babci, gdzie najważniejsze były dobre jedzenie i ciepła atmosfera. Warto postawić na meble z naturalnych materiałów, ciepłe kolory, rustykalne elementy i rośliny wprowadzające w przestrzeń naturę. Całość możemy dopełnić pięknym oświetleniem, aby nasze wiejskie wnętrze było naprawdę wyjątkowe.

Możesz również polubić…