Rozkładany narożnik do małego salonu

maxfranke / Pixabay

Niewielkie mieszkania w bloku mają swój urok i niewątpliwie są bardzo praktyczne. Trzeba jednak włożyć nieco więcej wysiłku w umeblowanie pomieszczeń wchodzących w skład takiego mieszkania. Problematyczny wydaje się być przede wszystkim salon, w którym domownicy spędzają z reguły większość czasu, i który ma być umeblowany w taki sposób, by umożliwiał jak najbardziej wygodny wypoczynek.

Jaki rodzaj kanapy do małego salonu?

O ile tylko powierzchnia salonu na to pozwala, warto zafundować sobie w nim narożnik. Mając do dyspozycji ten mebel, można w salonie urządzić nie tylko strefę dzienną, ale również miejsce do spania dla gospodarzy. To szczególnie przydatne rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma miejsca na to, by wygospodarować osobne pomieszczenie na sypialnię. Narożnik w salonie pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie staje się wygodnym meblem do wypoczynku dla minimum trzech osób.

Jakie funkcje powinien posiadać narożnik do niewielkiego salonu?

Obecnie w dobrych sklepach meblowych dostępne są narożniki z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Mechanizm rozkładania takiego narożnika jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, i co najważniejsze – nie zużywa się nawet po latach intensywnej eksploatacji. Po rozłożeniu narożnika staje się on wygodnym łóżkiem nawet dla dwóch osób. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na jego wymiary, a w szczególności na tak zwaną powierzchnię spania.

Pojemnik na pościel to także bardzo ważny aspekt dotyczący wyboru konkretnego modelu narożnika. Dzięki dużej skrzyni ukrytej wewnątrz, można rano sprawnie pościelić łóżko, schować do środka pościel i złożyć kanapę, a na niej ułożyć dekoracyjne poduszki. Nie ma się co obawiać również o to, czy takie rozkładanie narożnika każdego dnia będzie niewygodne. Wiele osób decyduje się na ten model mebli wypoczynkowych z uwagi na niewielką przestrzeń w swoim salonie i nie żałują swojego wyboru. Narożniki z funkcją spania mają zazwyczaj wewnątrz odpowiednie wypełnienie dzięki któremu są odpowiednie zarówno do siedzenia, jak i do spania.

Możesz również polubić…