Zasłoń okna przed sąsiadami

KokomoCole / Pixabay

Większości z nas zależy na prywatności, która jest w wielu przypadkach naprawdę trudna do uzyskania. Stosujemy różnego rodzaju praktyki, montujemy w naszych oknach zasłony, firanki, żaluzje. Nie w każdym przypadku się one sprawdzają. Co więc zrobić, aby zakryć nasze okna przed wścibskimi sąsiadami?

Dzień noc

Tim Rolety w oknach to świetny wybór i od jakiegoś czasu stają się coraz popularniejsze. Do nie tak dawna mieliśmy tylko jeden rodzaj rolet, płócienne. Dziś jednak coraz większą popularnością cieszą się rolety dzień i noc. Czym one w praktyce są? Otóż w przeciwieństwie do płóciennych rolet, te z opcją dzień i noc posiadają delikatną siateczkę, która w ciągu dnia co kilkanaście centymetrów jest jedyną zasłoną okna, mamy więc roletę w takie jakby pasy. Jedne są ciemniejsze, drugie jaśniejsze. Dzięki temu możemy zagwarantować w pomieszczeniu światło w ciągu dnia, a i tak sąsiedzi nie zobaczą co dzieje się za oknem. Nie każdy przecież chce wieszać w swoich oknach firany.

Jaki jest koszt rolet dzień i noc?

Rolety dzień i noc są droższe od swoich pełnych odpowiedników. Nie są to jednak koszty, z którymi gospodarstwo domowe nie będzie w stanie sobie poradzić. Oczywiście im więcej okien w domu, tym będzie drożej i z tym na pewno trzeba się liczyć. Za około 50-90 złotych możemy dostać roletę na jedno mniejsze okno bądź połówkę większego. Z reguły jedno duże okno to wydatek około 150-200 złotych. W przypadku mieszkań w bloku może nie być to duży koszt.

 

Możesz również polubić…