Pokaż mój nr IP

wantec / Pixabay

Wysyłając komuś list metodą tradycyjną musimy znać adres osoby, do której chcemy aby on dotarł i wpisać go na kopercie, a chcąc otrzymać odpowiedź musimy podać swój adres. Jest to rzeczą oczywistą. Rzeczą tak samo oczywistą w gigantycznej sieci jaką jest Internet jest fakt, że aby można było wchodzić na strony i przeglądać obecne na nich treści musimy znać adres WWW, a serwery stron muszą znać nasz adres IP.
My sami jako użytkownicy nie musimy znać na pamięć numeru IP naszego komputera aby korzystać z Internetu, jeśli jednak do poznania tego numeru skłania nas na przykład ciekawość, można owy numer poznać poprzez Weście na dowolną stronę, która wyświetli się nam po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy pokaż mój adres IP.

 
Niektóre urządzenia posiadają numer IP statyczny, co oznacza, że od momentu nadania tego numeru urządzeniu pozostaje on niezmienny. Niektóre zaś posiadają numer IP dynamiczny, co oznacza, że z każdym logowaniem się do sieci, lub co dwadzieścia cztery godziny numer ten jest inny.
Niektórzy providerzy (dostawcy) Internetu oferują swoim użytkownikom jedynie dynamiczne adresy IP.

 

Możesz również polubić…