Silniki dla wędkarzy i nie tylko.

5598375 / Pixabay

Silnik zaburtowy to niezwykłe udogodnienie dla wędkarzy. I nie tylko. Dzisiaj raczej cierpimy na niedobór czasu, więc takie rozwiązanie pomaga nam wykorzystywać do maksimum czas spędzony na wodzie na oddaniu się przyjemności wędkowania. np. w wypadku załamania pogody.
Obecnie na rynku mamy szeroki wybór rożnego rodzaju silników. Silniki te znajdą również zastosowanie w rożnego rodzaju służbach: policji, leśnictwie, straży czy na gospodarstwach rybnych.

Silniki zaburtowe elektryczne.

Główna zaleta silników elektrycznych jest ich waga i rozmiary oraz niska cena eksploatacji. Jeżeli chodzi o ekologie, to sprawa jest już dyskusyjna. W końcu baterie zużywają się i jest bardzo duży problem z ich utylizacją. Do wad należą cena oraz mocno ograniczony zasięg (czas pracy od 2 do 12 godzin), długość ładowania (około 20 godzin), niska moc oraz ceny i waga akumulatorów. Wydaje się, ze obsługa serwisowa będzie prosta, jednak kiedy dojdzie do zalania takiego silnika woda, zwykle nie nadają się on do naprawy. Tak na prawdę to silnik tego typu przyda się jedynie tam, gdzie nie można używać spalinówek.

Silniki zaburtowe spalinowe.

Niewielki silniki spalinowe czterosuwowe są rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym.
Silnik zaburtowy Honda do łódki charakteryzuje się łatwością montażu oraz niewielkimi gabarytami i niewielkim spalaniem. Najmniejszy czterosuwowy silnik przenośny o mocy nieco powyżej 2 koni mechanicznych. Największą zaletą takich silników jest ich prostota w użyciu. Podstawowy serwis nie jest drogi ani trudny, a awarie występują rzadko i zwykle nie są kosztowne. Poza tym Honda w swoich silnikach czterosuwowych stale wprowadza innowacje, które powodują, ze silniki te są niezawodne, łatwe w użyciu, ekologiczne, oszczędne i ciche. Honda jako pierwsza na świecie zbudowała czterosuwowy silnik zaburtowy.

Niewątpliwie silniki spalinowe maja szersze zastosowanie. Przede wszystkim decyduje o tym łatwość uzupełniania paliwa. Uzupełnienie pustego baku trwa kilkanaście sekund. A naładowanie akumulatorów kilkanaście godzin.

 

Możesz również polubić…