Drzwi drewniane: wady i zalety

StockSnap / Pixabay

Drzwi drewniane są chętnie wybierane do domów i mieszkań. Są one eleganckie, solidne i piękne. Jednak czy warto w nie inwestować? Przedstawiamy największe wady i zalety zewnętrznych drzwi drewnianych!

Drzwi drewniane – zalety

Drzwi drewniane wykazują bardzo wysoką ochronę przez niskimi i wysokimi temperaturami: zapewniają doskonałą izolację, szczególnie w trakcie zimowych miesięcy. Solidne drzwi drewniane posłużą nam z pewnością dłużej niż odpowiedniki wykonane z tworzywa PCV czy aluminium. Dla wielu osób zaletą wykorzystania drewna jest sam fakt wykorzystania tworzywa naturalnego: bezpieczniejszej i bardziej ekologicznej alternatywy dla tworzyw sztucznej. Drewniane drzwi również pięknie wyglądają, doskonale komponują się z jasnymi elewacjami domów jednorodzinnych i nadają ciepły charakter wnętrzom. Występują one w wielu wzorach i różnej kolorystyce – Castorama Bydgoszcz drzwi zewnętrzne w swojej ofercie posiada niemal w dowolnym odcieniu.

Drzwi drewniane – wady

Jak każdy produkt wykonany z drewna, także drzwi zewnętrzne mają swoje wady. Są one zwykle droższe i znacznie cięższe niż odpowiedniki wykonane z tworzywa PCV, a nawet niż drzwi metalowe, co jest efektem znacznie większej grubości. Drewno jest również materiałem stosunkowo delikatnym: wymaga regularnego konserwowania specjalistycznymi środkami, zwykle co kilka lat. Dodatkowo drzwi drewniane, szczególnie takie, które nie zostały odpowiednio zakonserwowane, mogą być wyjątkowo wrażliwe na wilgoć, która z czasem doprowadzić może do napuchnięcia produktów.

 

Możesz również polubić…